fbpx

Βράβευσε τους κορυφαίους το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας! (photos)

Πραγματοποιήθηκαν χθες βράδυ οι Αθλητικές βραβεύσεις του Πανεπιστημίου Λευκωσίας με το Πανεπιστήμιο της Μακεδονίτισσας να τιμά όσους διακρίθηκαν γράφοντας, έτσι, τον επίλογο στην δική του αθλητική σεζόν με τον καλύτερο τρόπο.

Αναλυτικά οι βραβεύσεις:

Στο Sambo Ανδρών οι Ιάκωβος Μαραγκός (74kg), Μάριος Κακουρής (90kg), Λάζαρος Κοτίδης (100kg) και Παύλος Παπαχριστοφόρου (100+ kg) κατέλαβαν την 3η θέση.

SAMBO MEN WOMEN 2015 - 2016 116_01

Στο Judo Ανδρών οι Ευαγόρας Μάρκου (73kg) και Μάριος Κακουρής (81kg) κατέλαβαν την 3η θέση.

SAMBO MEN WOMEN 2015 - 2016 121_01

Στο διπλό Γυναικών στο Badminton την 3η θέση κατέλαβαν η Μαρία Αβρααμίδου και η Μάγδα Καραγκάνη.

RPC_2072_01

Στο Tennis Ανδρών, την 3η θέση κατέλαβαν οι Σπύρος Αραούζος, Γιώργος Φεσσαράς, Αλέξανδρος Νεοφύτου, Κωνσταντίνος Παπαδάκης και Δημήτρης Βουλγαράκης.

RPC_1042_01

Στο Beach Volleyball Γυναικών η ομάδα της Άρτεμις Παυλίδου, αποτελείτο από τις Δήμητρα Κούτα και  Alexandra Donchuk, και κατέκτησαν την 1η θέση.

beach volley unic

Στο Beach Volleyball Ανδρών την 3η θέση κατέλαβαν οι Ανδρέας Σπύρου και Γιώργος Ζικάκης.

BEACH VOLLEY MEN WOMEN 88_01

Στο Futsal Γυναικών την 3η θέση κατέλαβε η ομάδα του Μάριου Γιαξή αποτελούμενη από την αρχηγό Ελένη Τουμπή, Ashley Lynn, Άντρια Κιρκίνη, Αντρεάνα Μαγνήτη, Βασιλική Μαλλιαρού, Δήμητρα Νικολάου, Άντρεα Οδυσσέως, Αντωνία Πελοπίδα και Μαρία Προκόπη.

FINAL IMAGES 121_01

Στο μονό της Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης την 2η θέση κατέλαβε ο Γιάγκος Γιάγκου.

FINAL IMAGES 2_01

Στο Sambo Ανδρών την 2η θέση κατέλαβαν οι Χριστόφορος Παρφενίδης (68kg), Παύλος Παπαχριστοφόρου (100kg) και Λάζαρος Κοτίδης (100+ kg).

SAMBO MEN WOMEN 2015 - 2016 125_01Την 2η θέση στο Judo Ανδρών στα 73kg κατέλαβε ο Γιώργος Καναάν.

JUDO MEN WOMEN 34_01

Στο μονό του Badminton Γυναικών την 2η θέση κατέλαβε η Μαρία Αβρααμίδου.

RPC_2088_01

Στο μικτό Badminton την 2η θέση κατέλαβαν οι Ηλίας Νικολάου, Φίλιππος Στυλιανού, Μαρία Αβρααμίδου, Μάγδα Καραγκάνη και η Νάταλι Σταύρου.

RPC_2048_01

Στην Επιτραπέζια Αντισφαίριση Ανδρών την 2η θέση κατέλαβαν οι Γιώργος Κωνσταντίνου, Ανδρέας Γλυκύς, Τάσος Σπανός και Γιάγκος Γιάγκου.

FINAL IMAGES 5_01

Στο Handball Ανδρών, η ομάδα της Άρτεμις Παυλίδου αποτελούμενη από τον αρχηγό Ανδρέα Ιωάννου, τον Ανδρέα Φωτίου, τον Φρίξο Γαβριηλίδη, τον Αλέξανδρο Ιακώβου, τον Σταύρο Ιωάννου, τον Αντρέα Μακρή, τον Σωτήρη Μπρούντζο, τον Ιωσήφ Σιαμμούτη, τον Θεοφάνη Σταυρινίδη και τον Παναγιώτη Θεοφάνους κατέλαβε την 2η θέση.

RPC_0483_01

Στο Sambo Ανδρών στην κατηγορία των 100+ kg την 1η θέση κατέλαβε ο Βαρντάν Απαριάν.

RPC_3632_01

Στο Sambo Γυναικών στην κατηγορία των 64kg την 1η θέση κατέλαβε η Μαρία Γκαρακλίδου.

JUDO MEN WOMEN 28_01

Στο Judo Ανδρών στην κατηγορία των 100+ kg την 1η θέση κατέλαβε ο Βαρντάν Απαριάν.

JUDO MEN WOMEN 26_01

Στο Judo Γυναικών στα 63kg την 1η θέση κατέλαβε η Μαρία Γκαρακίδου.

JUDO MEN WOMEN 21_01

Στο μονό Badminton Ανδρών την 1η θέση κατέλαβε ο Ηλίας Νικολάου.

RPC_2045_01

Στο διπλό Badminton Ανδρών την 1η θέση κατέλαβαν οι Ηλίας Νικολάου και Φίλιππος Στυλιανού.

BADMINTON MEN AND WOMEN 43_01

Στο μικτό του Badminton την 1η θέση κατέλαβαν οι Ηλίας Νικολάου και Μαρία Αβρααμίδου.

BADMINTON MEN AND WOMEN 49_01

Στο Futsal Ανδρών η ομάδα του Μάριου Γιαξή αποτελούμενη από τον αρχηγό Ανδρέα Καλό, τον Λούκα Χριστοδούλου, τον Σταύρο Χριστοδούλου, τον Άρη Χρυσοστόμου, τον Βαρνάβα Κοντοδήμετρο, τον Παναγιώτη Κυριάκου, τον Παναγιώτη Μικέλλη, τον Παρασκευά Ψηλογένη, τον Γιώργο Σαφάρη, τον Γιάννη Σεραφείμ, τον Παναγιώτη Σκαρπάρη, τον Αντώνη Σταύρου, τον Παναγιώτη Στυλιανού και τον Μάριο Βασιλείου κατέκτησε την 1η θέση.

RPC_3960_01

Στο Volleyball Γυναικών η ομάδα της Άρτεμις Παυλίδου κατέκτησε την 1η θέση αποτελούμενη από την αρχηγό Ελπίδα Γαβριήλ, την Αλεξία Ανδρέου, την Ολυμπία Χαρώνη, την Άντρεα Χατζηαντώνη, την Αλεξάνδρα Χρίστου, την Alexandra Donchuk, την Ραφαέλα Οικονομίδου, την Τατιάνα Γεωργίου, την Χριστιάνα Καυκαρίδου, την Δήμητρα Κούτα, την Γαβριέλλα Μιλτιάδους, την Ρεβέκκα Πιριπίτση και την Αλεξάνδρα Ποπά.

RPC_2276_01

Στο Volleyball Ανδρών η ομάδα της Άρτεμις Παυλίδου, κατέκτησε την 1η θέση με τον αρχηγό Γιώργο Ζικάκη, τον Mincho Dzhurov, τον Αντώνη Εμανουηλίδη, τον Παναγιώτη Φραγκιαδάκη, τον Χρίστο Ιακώβου, τον Δημήτρη Κουσσιουμή, τον Ηρακλή Λεοντίου, τον Luka Loncar, τον Luka Lukovic, τον Κωνσταντίνο Παπαδάκη, τον Ανδρέα Σπύρου, τον Bogdan Stojakov και τον Μάριο Βυρίδη να αποτελούν την ομάδα.

RPC_7977_01

Την 1η θέση στην Καλαθόσφαιρα Γυναικών με προπονητή τον Μιχάλη Ματσεντίδη κατέκτησαν οι Ζωή Αθανασίου (αρχηγός), Ίνγκριντ Ακαθιώτη, Ιωάννα Μπουγά, Ευφημία Καραγιάννη, Στέφανη Κίλη, Έλενα Κωνσταντίνου, Μαρία Κόρτζια, Ελευθερία Μιχαήλ, Χαρά Ρουσάκη, Δέσποινα Τσαγγαρίδου και Μαντώ Βασιλάκη.

Basket Women_01

Την 1η θέση κατέκτησε και στην Καλαθόσφαιρα Ανδρών η ομάδα του Μιχάλη Ματσεντίδη αποτελούμενη από τον αρχηγό Μάριο Αργυρού, τον Συμεών Αντωνίου, τον Γιώργο Αυγουστίνου, τον Αριστείδη Χρίστου, τον Στέφανο Χρίστου, τον Νικόλα Φυσεντζίδη, τον Sergei Ignatovsky, τον Αριστομένη Καραπιδάκη, τον Πάρη Λάμπρου, τον Χαρίτων Λαζαρίδη, τον Χρίστο Λοϊζίδη, τον Νεόφυτο Νεοφύτου, τον Χριστόδουλο Πηλαβά και τον Μάριο Θεοδόση.

RPC_0549_01

Στο Ποδόσφαιρο Ανδρών, ο Μάριος Γιαξής με την ομάδα του αποτελούμενη από τον αρχηγό Παναγιώτη Μικέλλη, τον Περικλή Αλεξιάδη, τον Ανδρέα Χρίστου, τον Ανδρέα Κωνσταντίνου, τον Χριστάκη Κωνσταντίνου, τον Κωνσταντίνο Κωνσταντίνου, τον Ανδρέα Ευσταθίου, τον Μάριο Φραντζή, τον Κυριάκο Ηλία, τον Ανδρέα Καλό, τον Γιώργο Κωνσταντινίδη, τον Ανάργυρο Λαζάρου, τον Ελευθέριο Παντελή, τον Κωνσταντίνο Παντζαρή, τον Βασίλη Παπαγεωργίου, τον Θάνο Παπαθανασίου, τον Μαρίνο Πιχίδη, τον Παρασκευά Ψηλογένη, τον Κώστα Σακκαρή, τον Γιάννη Σεραφείμ, τον Στέφανο Σωτηρίου, τον Γεράσιμο Στεφανάτο, τον Γιάννο Στυλιανού, τον Σοφοκλή Θεοδώρου, τον Κωνσταντίνο Βάνδωρο και τον Ανδρέα Γιάλλουρο κατέκτησαν την 1η θέση.

FINAL IMAGES 79_01

Το Sports Office του Πανεπιστημίου Λευκωσίας εξέφρασε ιδιαίτερες ευχαριστίες στους: Αλεξία Ανδρέου, Βαρντάν Απαριάν, Μάριο Αργυρού, Ζωή Αθανασίου, Μαρία Αβρααμίδου, Νικόλα Φυσεντζίδη, Ελπίδα Γαβριήλ, Ανδρέα Γλυκή, Ανδρέα Ιωάννου, Σταύρο Ιωάννου, Ανδρέα Καλό, Δήμητρα Κούτα, Ελευθερία Μιχαήλ, Παναγιώτη Μικέλλη, Ελευθέριο Παντελή, Χαρά Ρουσάκη, Παναγιώτη Σκαρπάρη, Κωνσταντίνο Τσιάρτα, Μάριο Βιρίδη και Γιώργο Ζικάκη για την συνεισφορά τους στο Γραφείο Αθλητισμού αλλά και τον αθλητισμό του Πανεπιστημίου Λευκωσίας, γενικότερα.

Follow Us

45,341FansLike
11,539FollowersFollow
18,100FollowersFollow
1,070SubscribersSubscribe

Trending