#10YearsChallenge: Οι top φωτογραφίες που ανέβασαν διάσημοι στα social media!

Ourania Stylianou
Φοιτήτρια Δημοσιογραφίας
Instagram: @melisses_official

Δεν πρόλαβε να μπει καλά – καλά το 2019 και ήδη έχει ξεκινήσει μία νέα “τάση” στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης. Εδώ και λίγες μέρες, λοιπόν, επικρατεί το #10yearschallenge ή αλλιώς η “πρόκληση των 10 χρόνων”.

Σύμφωνα με αυτήν την πρόκληση, ο καθένας μπορεί να αναρτήσει στον λογαριασμό που έχει στα social media (Instagram, Twitter, Facebook) μία φωτογραφία που να απεικονίζει τον εαυτό του 10 χρόνια πριν, μαζί με μία φωτογραφία του στο παρόν. Αναρτώντας τη φωτογραφία, θα πρέπει να χρησιμοποιήσει για λεζάντα το hashtag #10yearschallenge.

Αυτή η τάση μας δίνει την ευκαιρία να συγκρίνουμε πώς ήμασταν 10 χρόνια πριν και πώς είμαστε σήμερα. Εγώ θα συμμετείχα σ’ αυτό το challenge το 2020, όταν θα έχει στρογγυλέψει ο αριθμός της χρονιάς: 2010 vs 2020 challenge. Εσύ τι λες;

Παρ’ όλ’ αυτά, δεν ήταν λίγοι οι διάσημοι που έσπευσαν να ακολουθήσουν αυτή την “πρόκληση” στα social media, τόσο Έλληνες όσο και διάσημοι από το εξωτερικό.

Δες πιο κάτω τις top φωτογραφίες με το #10yearschallenge:

2Melisses the band

 

View this post on Instagram

 

#10yearschallenge σαν να μην πέρασε μια μέρα @xmastoras @mavrogenius @thanosbeelaitsas #melisses #10yearsmelisses

A post shared by Melissestheband (@melisses_official) on

3Μαριέττα Χρουσαλά

 

View this post on Instagram

 

And me ten years before and now#tenyearchallenge 🤦‍♀️😬#10yearchallenge

A post shared by Marietta Chrousala (@mariettachrousala) on

7Charlie Puth

 

View this post on Instagram

 

#10YearChallenge 🤧

A post shared by Charlie Puth (@charlieputh) on

8P!nk

 

View this post on Instagram

 

10 years!

A post shared by P!NK (@pink) on

9Daddy Yankee

 

View this post on Instagram

 

#10yearchallenge o el #25yearchallenge 😂😂😂 No vacile! 🤯••••••🔫🤣

A post shared by Daddy Yankee (@daddyyankee) on

10Dua Lipa

 

View this post on Instagram

 

my 10 year challenge… well almost 🤣

A post shared by Dua Lipa (@dualipa) on

13Ellen DeGeneres

 

View this post on Instagram

 

#10yearchallenge. I never realized how differently I hold my hand now.

A post shared by Ellen (@theellenshow) on

14Jennifer Lopez

 

View this post on Instagram

 

#10yearchallenge #challengeaccepted ♥️

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

17Diego Boneta

 

View this post on Instagram

 

#10yearchallenge 👊🏼

A post shared by Diego Boneta (@diego) on

18Lea Michele

 

View this post on Instagram

 

#10yearchallenge 22 vs 32 I’m not mad at you 😘😛

A post shared by Lea Michele (@leamichele) on

19Winnie Harlow

 

View this post on Instagram

 

#10yearchallenge even tho it’s more of a before and after or #tb lol #JamaicanGyal 🇯🇲🥥 2001 vs 2019

A post shared by ♔Winnie Harlow♔ (@winnieharlow) on

Εσύ ανέβασες τη δική σου φωτογραφία με το #10YearsChallenge;