fbpx

Η Μαρίνα Λεμεσού ανάμεσα στις 10 πιο δημοφιλείς μαρίνες στον κόσμο!

Η comparethemarket.com αποκαλύπτει τις 10 πιο Instagrammable μαρίνες σε όλο τον κόσμο. Η μαρίνα του Ντουμπάι παίρνει το στέμμα με πάνω από 3,9 εκατ. δημοσιεύσεις, ενώ η Marina del Ray στο LA και η Marina di Porto Cervo στη Σαρδηνία καταλαμβάνουν τη δεύτερη και τρίτη θέση.


Με τα ταξίδια να επιστρέφουν στη ζωή μας, η comparethemarket.com ετοίμασε μια λίστα με τις 10 κορυφαίες μαρίνες σε όλο τον κόσμο, μαζί με συμβουλές για διακοπές στο εξωτερικό ειδικά για όσους έχουν ανάγκη από λίγη έμπνευση. Η Μαρίνα Λεμεσού βρίσκεται στην 6η θέση σε δημοσιεύσεις στο Instagram ανάμεσα σε φημισμένους προορισμούς!

1
Οι 10 κορυφαίες μαρίνες είναι:

comparethemarket.com
  1. Dubai Marina – Ντουμπάι, ΗΑΕ –  #dubaimarina | Αρ. δημοσιεύσεων: 3,956,863
  2. Marina del Rey – Λος Άντζελες, ΗΑΕ – #marinadelrey | Αρ. δημοσιεύσεων: 624,189
  3. Marina di Porto Cervo – Σαρδηνία, Ιταλία – #portocervo | Αρ. δημοσιεύσεων: 523,978
  4. Porto Montenegro – Μαυροβούνιο – #portomontenegro | Αρ. δημοσιεύσεων: 148,807
  5. Yas Marina – Αμπου Ντάμπι, ΗΑΕ – #yasmarina | Αρ. δημοσιεύσεων: 140,239
  6. Limassol Marina – Λεμεσός, Κύπρος – #limassolmarina | Αρ. δημοσιεύσεων: 65,428
  7. Marina Grande – Κάπρι, Ιταλία – #marinagrande | Αρ. δημοσιεύσεων: 47,238
  8. Port Adriano – Μαγιόρκα, Ισπανία – #portadriano | Αρ. δημοσιεύσεων: 37,555
  9. Marina Miraggio – Ελλάδα – #miraggio | Αρ. δημοσιεύσεων: 19,739
  10. Ibiza Magna – Ίμπιζα, Ισπανία – #marinaibiza | Αρ. δημοσιεύσεων: 11,505

2
Οι πρώτες 3 θέσεις

comparethemarket.com

Την 1η θέση παίρνει η Μαρίνα του Ντουμπάι. Γνωστό ως ένα γραφικό σημείο με ουρανοξύστες, γαλάζια νερά και υπέροχα εστιατόρια, δεν αποτελεί έκπληξη το γεγονός ότι η #dubaimarina έχει πάνω από 3,9 εκατομμύρια δημοσιεύσεις στο Instagram.

Στη 2η θέση είναι η Marina Del Rey, μια παραθαλάσσια κοινότητα στο Λος Άντζελες με το λιμάνι της να είναι το μεγαλύτερο τεχνητό λιμάνι της Βόρειας Αμερικής.

Στην 3η θέση βρίσκεται η Marina di Porto Cervo στη Σαρδηνία, Ιταλία. Διάσημη για τα πολυτελή πάρτι και τη νυχτερινή ζωή, η γύρω περιοχή διαθέτει ένα μείγμα παρθένας φυσικής ομορφιάς και σύγχρονες εγκαταστάσεις, όπως μπουτίκ και κλαμπ υψηλών προδιαγραφών.

«Οι αναζητήσεις για προορισμούς όπως το Ντουμπάι, η Κύπρος και η Ελλάδα βρίσκονται σε άνοδο, καθώς οι πιθανοί ταξιδιώτες αναζητούν πάντα τον επόμενο τους προορισμό», σχολίασε ο Josh Daniels, επικεφαλής ταξιδιών της comparethemarket.com. Βρες περισσότερα για τη μελέτη και συμβουλές για τα ταξίδια στο εξωτερικό εδώ.

Follow Us

45,341FansLike
11,539FollowersFollow
18,100FollowersFollow
1,070SubscribersSubscribe

Trending