Quiz: Μπορείς να βρεις σε ποιο κυπριακό Instagram account ανήκει το κάθε logo;

kipriaka_accounts_instagram_logos_quiz
salonproacademy.com/Instagram.com/@xeroteana/@cypriot_way/@cypruseats

Ασχολείσαι κι εσύ με το Instagram με τις ώρες; Μπορείς άραγε να θυμηθείς τι logo έχει το κάθε ένα από αυτά τα γνωστά κυπριακά accounts; Για να δούμε…

Παίξε το Quiz και δες πόσα σωστά μπορείς να βρεις! 😉


1. Ξεκινάμε με τα κλασσικά! Σε ποιον λογαριασμό λες να ανήκει το συγκεκριμένο λογότυπο;
heartcyprus
Heart Cyprus (@heartcyprus)
I love Cyprus ρε (@i_love_cyprus_re)
The heart of Cyprus (@theheartof_cyprus)

Correct!

Wrong!

2. Ακόμα ένα standard-άκι για τα κυπριακά δεδομένα! Λογικά κατάλαβες ήδη σε ποιο account αναφερόμαστε...
xeroteana
Ξεροτήανα Πάφος (@xeroteana)
Λουκουμάδες (@loukoumades)
Σαν τα σσιάμισσιη δεν έσσιει (@shamishi_mono)

Correct!

Wrong!

3. Δεν θα μπορούσε να λείπει το συγκεκριμένο logo από αυτό το Quiz! Σε ποιο account ανήκει;
visitcyprus_com
Visit Cyprus (@visitcypruscom)
I love CY (@ilovecy)
Cyprus Vacation (@vacationcyprus)

Correct!

Wrong!

4. Γνώριμος ο παρέας στην εικόνα, έτσι; Σε ποιον λογαριασμό του Instagram ανήκει;
studentlife_academy
Studentlife Academy (@studentlifeacademy)
Studentlife.com.cy (@studentlife.com.cy)
Student Problems (@studentproblems)

Correct!

Wrong!

5. Στον λογαριασμό αυτό καμαρώνουμε διάφορα άτομα απ' όλη την Κύπρο! Τον γνωρίζεις;
people_in_cyprus
People of Cyprus (@people.of.cyprus)
Cyprus Influencers (@cyprusinfluencers)
Happy Faces Cyprus (@happy.faces.cyprus)

Correct!

Wrong!

6. Συνεχίζουμε με δυσκολάκι! Ποιο account επέλεξε την κυπριακή σημαία ως profile picture; (Hint: έχει να κάνει με κυπριακές φράσεις)
in_cyprus_we_dont_say
In Cyprus we don't say (@in_cyprus_we_dont_say)
Say it in Cypriot (@say_it_in_cypriot)
Cypriot Way (@cypriot_way)

Correct!

Wrong!

7. Ώρα να ανοίξει η όρεξη μας! Σίγουρα ακολουθείς το συγκεκριμένο account (κι αν όχι, τότε πρέπει)!
cypruseats
Cyprus eats (@cypruseats)
Cyprus Foodgram (@cyfoodgram)
Hungry Bros Cyprus (@hungry_brothers_cy)

Correct!

Wrong!

8. Ακόμη ένα κυπριακό account που μας δείχνει μαγευτικές τοποθεσίες σε διάφορα μέρη του νησιού! Μπορείς να βρεις ποιο είναι;
secret_cyprus
Secret Cyprus (@secret.cyprus)
Cyprus Boat Trips (@cyprus_boat_tripping)
Beautiful Cyprus (@beautifulcyprus_)

Correct!

Wrong!

9. Σου θυμίζει μήπως κάτι αυτό το λογότυπο; Πρόσεξε τι θα απαντήσεις!
The Cypriot traveler (@thecypriottraveler)
Cyprus Tourism (@cyprustourism)
Walking Cyprus (@walkingcyprus)

Correct!

Wrong!

10. Ακόμη κι αν δεν αναγνώρισες το logo, σίγουρα άκουσες για το προφίλ που σου παρουσιάζει την «κυπριακή πραγματικότητα». Πρόκειται για το...
cypriot_way
Cypriot way (@cypriot_way)
Only in Cyprus (@only_in_cyprus)
San tin Kipro (@san_tin_kipro_cy_reality)

Correct!

Wrong!

Share the quiz to show your results !

Subscribe to see your results

Quiz: Μπορείς να βρεις σε ποιο κυπριακό Instagram account ανήκει το κάθε logo;

Βρήκες %%score%% από τα %%total%%

%%description%%

%%description%%

Loading...