fbpx

ΤΕΠΑΚ: Βραβεύτηκαν οι Αριστούχοι Φοιτητές/τριες της Σχολής Μηχανικής και Τεχνολογίας

Πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία την Τρίτη 23 Ιουνίου 2023, η Τελετή Βράβευσης των Αριστούχων Φοιτητών/τριών της Σχολής Μηχανικής και Τεχνολογίας του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου, της Ακαδημαϊκής χρονιάς 2022/2023.

Σύσσωμη η ακαδημαϊκή κοινότητα και των τριών Τμημάτων καθώς και ο Κοσμήτορας της Σχολής, έδωσαν το παρών τους για να τιμήσουν τους αριστούχους φοιτητές/τριες τους. Η Σχολή αποτελείται από τα Τμήματα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Ηλεκτρονικών Υπολογιστών και Πληροφορικής,  Μηχανολόγων Μηχανικών και Επιστήμης και Μηχανικής Υλικών, και Πολιτικών Μηχανικών και Μηχανικών Γεωπληροφορικής.

Κατά τη διάρκεια της τελετής, απονεμήθηκαν χρηματικά βραβεία καθώς και Πιστοποιητικό Πρωτεύσαντα.

Σύντομο χαιρετισμό προς τους πρωτεύσαντες φοιτητές/τριες, τους γονείς και φίλους τους, απηύθυνε ο Κοσμήτορας της Σχολής Μηχανικής και Τεχνολογίας, Αναπληρωτής Καθηγητής Μιχάλης Σιριβιανός.

H Σχολή Μηχανικής και Τεχνολογίας συγχαίρει τους/τις πρωτεύσαντες/σασες και εύχεται σε όλους τους φοιτητές της καλή συνέχεια με επιτυχίες.

Αναλυτικά βραβεύτηκαν:

Βραβεία Σχολής Μηχανικής και Τεχνολογίας

Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Ηλεκτρονικών Υπολογιστών

  • Κατεύθυνση Μηχανικών Ηλεκτρονικών Υπολογιστών και Πληροφορικής
    • Βασίλειου Κρίνος
    • Παρασκευά Ματθαίος
    • Παπαγεωργίου Παναγιώτης
    • Στυλιανού Μάριος
  • Κατεύθυνση Ηλεκτρολόγων Μηχανικών
    • Λουρανδος Σπυρίδων
    • Παναγή Παναγιώτης
    • Αργυρού Ανδρέας
    • Θεολόγου Γεώργιος
    • Γεωργίου Άγγελος
  • Μάστερ Επιστήμη και Μηχανική Δεδομένων
    • Χριστοδούλου Χρίστος
  • Μάστερ στη Βιοϊατρική Μηχανική 
    • Ξένου Ζαχαρούλα

 

Τμήμα Μηχανολόγων Μηχανικών και Επιστήμης και Μηχανικής Υλικών

  • Αριστεύσαντες και Πρωτεύσαντες Φοιτητές 
    • Α’ βραβείο αριστείας απονέμεται στον  Χριστόδουλου Ανδρεα – Ανεξαρτήτως Ροής
    • Β’ βραβείο αριστείας απονέμεται στον Μαυρή Πέτρο  – Ανεξαρτήτως Ροής
    • Γ’ βραβείο αριστείας βραβείο απονέμεται στον Χριστοδούλου Ραφαήλ – Ανεξαρτήτως Ροής
    • Βραβείο πρωτεύσαντα απονέμεται στον  Βασιλάκη Στυλιανό Ανεξαρτήτως Ροής
    • Βραβείο πρωτεύσαντα απονέμεται στην Μπιλέρη Μαρία-Ιωάννα – Ροής Μηχανικής και δυναμικών Συστημάτων
    • Βραβείο πρωτεύσαντα απονέμεται στον Κωνσταντίνου Νικόλα – Ροής Επιστήμης και Μηχανικής Υλικών
    • Βραβείο πρωτεύσαντα απονέμεται στον Τζιρτζίπη Σταύρο – Ροής Ενεργειακών Συστημάτων
    • Βραβείο πρωτεύσαντα απονέμεται στον Παπακωνσταντίνου Κωνσταντίνο – Ροής Μηχανικής και δυναμικών Συστημάτων
    • Βραβείο πρωτεύσαντα απονέμεται στον Παναγή Δημήτρη – Ροής Επιστήμης και Μηχανικής Υλικών
  • Μάστερ Μηχανολογική Μηχανική
    • Σεργίου Χριστόφορος
  • Μάστερ Ενεργειακά Συστήματα
    • Χρυσοστόμου Πέτρος

 

Τμήμα Πολιτικών Μηχανικών και Μηχανικών Γεωπληροφορικής

  • Απόφοιτοι Κατεύθυνση Πολιτικών Μηχανικών 
    • Α’ βραβείο αριστείας απονέμεται στον Πιερή Ανδρέου
    • Β’ βραβείο αριστείας απονέμεται στον Χρίστο Πρινιωτάκη
    • Γ’ βραβείο αριστείας απονέμεται στον Αλέξη Καλλή
  • Αριστεία δόθηκαν στους απόφοιτους του Μεταπτυχιακού Προγράμματος «Μάστερ στην Πολιτική Μηχανική και στον Αειφόρο Σχεδιασμό»
    • Παναγιώτα Παπαφίγγου
    • Ελένη Χαριλάου
    • Γεωργία Δαουλάρη
    • Στέλλα Κοσμά
    • Στυλιανός Κωνσταντίνου
    • Μάριος Γεωργίου
  • Απόφοιτοι Κατεύθυνση Τοπογράφων Μηχανικών και Μηχανικών Γεωπληροφορικής
    • Α’ βραβείο πρωτεύσαντα απονέμεται στον  Δημήτριο Νικολάου
    • Β’ βραβείο πρωτεύσαντα απονέμεται στον Γεώργιο Χαρίτου
    • Γ’ βραβείο πρωτεύσαντα απονέμεται στον Ανδρέα Σπανού
  • Αριστεία δόθηκαν στους απόφοιτους του Μεταπτυχιακού Προγράμματος «Γεωπληροφορική και Γεωχωρικές Τεχνολογίες»
    • Γιώργος Καφατάρης
    • Αλεξάνδρα Παπαδοπούλου
    • Κυριάκος Τρύφωνος
    • Ιωάννου Ευαγγελία

Η τελετή ολοκληρώθηκε με δεξίωση.

Follow Us

45,341FansLike
11,539FollowersFollow
17,600FollowersFollow
1,070SubscribersSubscribe

Trending